Najpopularniejszy bukmacher w Polsce, STS (Star-Typ Sport, posiadający obecnie prawie połowę rynku bukmacherskiego w naszym kraju) niedawno, bo w 2019 roku wprowadził do swojej oferty bardzo ciekawą opcję symulowanych gier karcianych (poker, wojna, bakarat) w czasie rzeczywistym. Jak sama jej nazwa sugeruje, obstawiamy w niej (na żywo) wyniki wybranych gier, w tym nie tylko wygraną czy przegraną gracza lub kuriera, ale też rezultaty poszczególnych zagrań. Całość jest bardzo innowacyjnym rozwiązaniem i odważnym krokiem ze strony pierwszego legalnego bukmachera w Polsce, posiadającego licencję od Ministerstwa Finansów właśnie na oferowanie zakładów w naszym kraju.

betgames sts jak grać w gry karciane
Jak grać w Betgames STS? Poker online, Wojna i Bakarat.

Podstawowe informacje na temat Betgames

Nowa usługa nosi nazwę Betgames i choć wielu może mylnie skojarzyć ją z możliwością grania w karty (która jest przecież jedną z opcji w wirtualnych kasynach, ale nie u bukmacherów), tak naprawdę nie gramy w niej aktywnej roli w grze. Zamiast tego zajmujemy się wyłącznie obstawianiem. Betgames dostępne jest u Polskiego bukmachera STS na stronie internetowej www.sts.pl. To jedyny bukmacher w Polsce, który oferuje graczom gry karciane.

Betgames od czasu swojego debiutu stale zyskuje coraz to nowych zwolenników i choć początkowo napływały do niego osoby zadowolone z głównej oferty operatora STS, teraz coraz częściej można spotkać się z graczami korzystającymi z jego usług wyłącznie ze względu na te zakłady. Ich wielkim plusem jest fakt, że na rozstrzygnięcie zakładu nie musimy tutaj długo czekać. Zazwyczaj jeden cykl, po którym sprawdzane są wygrane, trwa zaledwie kilka minut. To, co widzimy z kolei na ekranie to realna gra prowadzona przez gracza nie biorącego udziału w zakładach, walczącemu z krupierem. To właśnie owego krupiera widzimy cały czas na ekranie i zazwyczaj jest nim atrakcyjna kobieta – samo to poprawia atmosferę towarzyszącą zakładom sprawiając, że czas oczekiwania na rozwiązanie zakładów mija nam w jeszcze przyjemniejszy sposób. 

Krupier pełni też inną ważną rolę – dokładnie informuje gracza, w którym momencie może postawić swoje pieniądze, jak również odpowiednio wyjaśnia, co wydarzyło się na każdym z etapów gry i dlaczego wygraliśmy lub przegraliśmy. Pozwala to nam jeszcze lepiej przyswoić zasady gry oraz dokonywać coraz bardziej świadomych i przepełnionych prawdziwymi emocjami zakładów.

bonus 29 pln bez depozytu w sts
Darmowy zakład u bukmachera STS – Kod promocyjny: BETONLINE

Wszystkie zakłady, których dokonujemy w Betgames pobierają pieniądze z naszego głównego salda na platformie STS – działa to więc w dokładnie taki sam sposób, jak „normalne” i klasyczne zakłady bukmacherskie. W chwili obecnej bukmacher oferuje dostęp do trzech gier karcianych. Oddał do naszej dyspozycji grę w wojnę, pokera i bakarat. Każda z nich oczywiście przebiega na znanych ogólnie zasadach, jednak została podzielona na etapy, aby skrócić czas oczekiwania na rezultat zakładu (jak wszyscy wiemy, gra w wojnę potrafi trwać bardzo długo – podobnie zresztą, jak rozgrywka w dwie pozostałe gry znajdujące się na platformie). To, co się dzieje w czasie jednego etapu definiuje również kursy na zakład kolejnego etapu.

Obstawiać można zarówno zdarzenia prowadzące do bezpośredniego rozstrzygnięcia gry oraz takie, które prowadzą do rozstrzygnięcia danego etapu – czy to na korzyść krupiera, czy też z graczem jako wygranym. Choć na samej stronie znajduje się dokładny opis tego, jak działa każda z gier, my postaramy się to przedstawić bardziej przejrzystym i przystępnym językiem, który pozwoli wciągnąć się w to wszystko jeszcze szybciej, a także pozyskać pełną świadomość dotyczącą tego, co będzie się działo na ekranie zanim jeszcze wejdziemy do właściwej gry.

Jak zacząć obstawiać w Betgames STS?

Aby pozyskać możliwość obstawiania w którejkolwiek z trzech dostępnych w ramach Betgames gier karcianych, pierwszym, co musimy zrobić jest posiadanie konta w serwisie bukmacherskim STS. Platforma jest bowiem w pełni z nim zintegrowana (a tak właściwie po prostu stanowi jego część). To właśnie je będziemy musieli doładowywać – środki na głównym koncie STS są więc wykorzystywane zarówno do klasycznych zakładów bukmacherskich, jak i do zakładach w Betgames. W tych minimalna stawka wynosi 2zł, a my sami możemy obstawiać nawet kilka różnych opcji w trakcie jednego etapu rozdania, bez możliwości skorzystania z tak zwanego kuponu akumulacyjnego.

Gra w Wojnę – zasady oraz ważne informacje

Decydując się na obstawienie gry w Wojnę musimy mieć świadomość, że jej zasady są takie, jak w prawdziwej grze karcianej. Oznacza to, że każdy z graczy dysponuje swoją paletą losowych kart, które rzuca w dokładnie takiej kolejności, w jakiej zostały uprzednio przetasowane. Każdy krok prowadzi do rozwiązania, a zatem przy każdym rzuceniu wygrywa ten, czyja karta ma „wyższy nominał”. Jako obstawiający tego typu zakłady mamy trzy ścieżki wyboru – możemy postawić na zwycięstwo w pojedynku (tutaj z kolei są dwie opcje – albo wygraną krupiera, albo też gracza), albo też na zajście wojny. Istnieją również bardziej precyzyjne zakłady o znacznie większym kursie, dotyczące tego, jaka konkretnie karta zostanie wyciągnięta w następnej kolejności – czy będzie to karta czerwona czy czarna, większa lub mniejsza od 8 i tym podobne.

Pierwsza karta, jaką wyciąga krupier zawsze przeznaczona jest dla gracza. Później krupier wyciąga kolejną – tym razem dla siebie i obie karty są porównywane co do nominału. Bezpośrednio po tym etapie zakłady są sprawdzane, a Ci, którzy wygrali natychmiast otrzymuje pieniądze. Całe rozdanie trwa zatem niecałe dwie minuty, licząc czas, który daje nam system na zastanowienie się nad tym, na co postawimy. Proces powtarza się, a my sami możemy zarobić sporo, jeśli oczywiście uważnie obserwujemy przebieg całej gry. Musimy mieć świadomość, że cała talia ma 52 karty i system trzyma się tego przy ich rozdawaniu. Obserwując, które karty zostały już wystawione możemy zwiększyć swoje szanse na wygraną w późniejszych etapach rozgrywki – czasem warto więc poczekać.

legalny poker online w Polsce 2020
Betgames STS to jedyny legalny poker online w Polsce

Gra w Pokera na Betgames – co trzeba wiedzieć?

Jeżeli chodzi o Poker online w Betgames, to jego zasady w znacznym stopniu nawiązują do Texas Hold’em Poker – jego najpopularniejszej odmiany. W rozgrywce bierze udział aż sześciu graczy (licząc krupiera), a talia, jaką dysponują liczy 52 karty. Na początku każdy dostaje swoje unikalne karty (dwie), a na środek stołu trafia pięć ogólnie dostępnych, dla każdego gracza. Wygrywa ta osoba, która będzie miała najkorzystniejszy układ wszystkich kart (licząc te posiadane przez siebie oraz te, które już leżą na stole). Jeśli z kolei mowa o naszym zakładzie, mamy tutaj wiele dostępnych opcji. Możemy postawić na to, który z sześciu graczy będzie miał najlepszy układ. Można też postawić na to, jaki konkretnie będzie zwycięski układ na koniec rozdania. Możemy też postawić zakład na konkretnego gracza oraz układ kart w osobnych zakładach. 

UWAGA BONUS: Polski bukmacher STS z okazji uruchomienia usługi Betgames oferuje graczom nowy bonus 29 PLN bez depozytu. Żeby otrzymać bonus należy wpisać kod promocyjny „BETONLINE” podczas zakładania konta na stronie www.sts.pl.

Jeżeli chodzi o same układy, te odpowiadają znanym z wyżej wspomnianej odmiany pokera. Są to kolejno (od najmocniejszego do najsłabszego układu):

Poker Królewski – karty w kolejności od A do 10 (symbole plus ta liczba) tego samego koloru (na przykład wszystkie serca);

Poker – karty ułożone w kolejności, posiadające dokładnie ten sam kolor (na przykład od 8 do 4 kier);

Kareta – cztery karty o dokładnie takiej samej wartości, ale o innym kolorze (co jest oczywiste; przykładem może być czwórka dziewiątek);

Full House – układ, w którym na pięć kart znajduje się jedna para i trójka (trzy karty o tym samym nominale);

Kolor – karty o tym samym kolorze, dodatkowo występujące po sobie w kolejności rosnącej lub malejącej, albo też nie posiadającej wyszczególnionej wartości liczbowej (na przykład K, 10, 8, 7, 6 – wszystkie piki);

Strit – 5 kart ułożonych w kolejności, ale różniących się kolorem;

Trójka – w tym układzie kart trzy karty mają dokładnie taką samą wartość (na przykład trzy „trójki”);

Dwie pary – jak sama nazwa układu sugeruje, na pięć kart znajdują się dwie pary takiej samej wartości (piątą kartą może być dowolna z całej talii – nie ma to większego znaczenia);

Jedna para – układ identyczny do powyższego, ale tylko z jedną parą kart o dokładnie tej samej wartości (na przykład dwóch K);

Wysoka karta – najgorszy z możliwych układów i najmniej pożądany – karty w żaden sposób nie zachowują kolejności, nie są w tym samym kolorze oraz nie tworzą żadnych par. Mimo, że jest niepożądany u graczy, jako obstawiający mamy sporą szansę na wygraną, jeżeli na niego postawimy. Powiedzmy sobie szczerze, że jest to kombinacja pojawiająca się u graczy zdecydowanie najczęściej.

Jeżeli dany układ powtórzy się u dwóch graczy, wygranym nazywa się osobę, której karty będące częściami składowymi tego układu mają wyższe wartości. Jeśli więc jeden gracz posiada parę dam, a drugi parę króli – to tego drugiego okrzykuje się zwycięzcą. Jeśli wartości również są identyczne, wygrywa ten gracz, który posiada mocniejszą wysoką kartą. W przypadku remisu obaj gracze z układem wygrywają.

Całe rozdanie trwa około pięciu minut. Dzieli się na cztery etapy, przed każdym z których możemy dokonać zakładu:

  • na pierwszym etapie kurpier rozdaje każdemu graczowi po dwie karty,
  • drugi etap to rozłożenie pierwszych trzech kart wspólnych,
  • na trzecim etapie wykładana jest jedna (czwarta w kolejności karta wspólna),
  • czwarty, a zarazem ostatni etap zakłada dołożenie ostatniej karty do zestawu.

Co ciekawe, cała rozgrywka może skończyć się już na trzecim etapie. Dzieje się to w sytuacji, w której właśnie po trzecim etapie zabawy zwycięzca jest już pewny i czwarty etap nie będzie w stanie go zmienić.

Bakarat na Betgames – zasady i charakterystyka

Choć nie każdy słyszał wcześniej o tej grze, Bakarat bierze pod uwagę udział dwóch graczy oraz talii liczącej 52 kart. Głównym celem jest tutaj zdobycie punktów, których wartość będzie jak najbardziej zbliżona liczbie 9 – ten, kto będzie bliżej, wygrywa. Warto powiedzieć, że karty od 10 do „K” posiadają wartość równą zeru. As to w tym układzie 1 punkt, natomiast wszystkie karty liczbowe odpowiadają punktowo wartościom właśnie na nim. Ogólnego rozliczenia dokonuje się po położeniu dwóch kart przez każdego z graczy, przy czym jeśli z tych dwóch kart uzyskana zostaje liczba dwucyfrowa, bierze się pod uwagę tylko drugą jej cyfrę (dla trzynastu jest to na przykład „3”).

W wyjątkowych przypadkach można sięgnąć po trzecią kartę – dla gracza tego typu przypadkiem jest moment, w którym suma dwóch kart jest mniejsza lub równa 5, a dla krupiera – mniejsza lub równa 2. My możemy postawić albo na to, kto wygra dany zakład, albo też na remis. Możemy też postawić na to, jakie będą kolejne karty, które pojawią się na stole.

Jedna rozgrywka trwa około dwie minuty i składa się z trzech etapów, po każdym z których możemy obstawić jedną z opcji wyszczególnionych powyżej. W pierwszym etapie krupier wykłada jedną kartę dla gracza. Drugi etap to wyłożenie jednej karty dla siebie – po tym etapie gracze najczęściej decydują się na postawienie na jedną ze stron lub remis, gdyż trzeci etap polega na jednoczesnym dostawieniu przez kuriera karty dla gracza i siebie. Również trzecia karta zostaje dostawiona po dołożeniu drugiej, ale nie jest to uważane za kolejny etap, a część tego.

Betgames to legalne kasyno online?

STS jest pierwszym działającym online bukmacherem, który zdecydował się na wprowadzenie oferty obstawiania gier karcianych na żywo, które znamy z kasyna online – do niego należy zatem przecieranie szlaków na tym polu. Zaczął bardzo dobrze, bo nie tylko zapewnił swoim użytkownikom bardzo przejrzyste zasady, ale też umożliwił darmowe przetestowanie, jak to wszystko działa (za pośrednictwem specjalnego systemu wersji demonstracyjnych), jak również postawił na bardzo przyjemną atmosferę składania zakładów oraz możliwość wchodzenia w interakcję z innymi osobami, które bawią się w obstawianie.

W tym wszystkim pamiętajmy, że do gry nie możemy wejść w każdym momencie – w szczególności, gdy trwa już etap jakiejś rozgrywki. Dołączyć możemy w chwili, kiedy pojawi się możliwość obstawiania, a zatem albo po zakończeniu całej gry, albo po rozstrzygnięciu danego etapu. Warto jednak dać sobie czas, by zorientować się w tym, co do tej pory się wydarzyło.

Pamiętajmy też, że – podobnie jak wszystkie zakłady – Betgames to usługa skierowana do wszystkich osób, które ukończyły 18 rok życia.

Poprzedni artykułAplikacja mobilna Betclic
Następny artykułJak zarobić więcej grając w Poker Texas Hold’em
Opinie o legalnych bukmacherach i kasynach online. Darmowe promocje bez depozytów i bonusy na start dla nowych graczy kasyn online i bukmacherów internetowych.