Osoby korzystające z zakładów bukmacherskich czy odwiedzające kasyna i poker online bez depozytu mają często tak, że nie wiedzą na co wydać swoje pieniądze. Świetnym pomysłem może być przecież zakupienie drona. Dziś w cenie niewiele ponad 1000 złotych możemy już kupić drona, który zapewnia nie tylko przyjemność z latania, lecz i dobre zdjęcia czy filmy. Latanie jednak powinno odbywać się z głową, a do tego służy kilka niezbędnych aplikacji mobilnych.

DroneRadar

DroneRadar to absolutna podstawa dla każdego właściciela drona. Nie jest to droga aplikacja, gdyż jej wersja premium kosztuje jedynie 12 złotych. Za jej pomocą możliwe jest sprawdzanie, czy na danym obszarze możemy legalnie latać dronem. Bardzo ważne jest to, że aplikacja ta jest na co dzień zintegrowana z PansaUTM, jak i wspiera ją Urząd Lotnictwa Cywilnego. To oprogramowanie posiada zaktualizowane przepisy dotyczące korzystania z dronów. Dzięki aplikacji zarówno w przypadku szukania dowolnej lokalizacji lub miejsca, w którym się znajdujemy, możemy sprawdzić, czy w danym miejscu jak i czasie możemy wykonywać loty. Oprócz tego sama aplikacja będzie w stanie poinformować o naszych lotach innych użytkowników. Niczym sygnalizacja świetlna pokazuje nam 3 kolory: zielony, żółty i czerwony. Zielony pokaże nam, że możemy latać zgodnie z przepisami, żółty, że istnieją pewne ograniczenia, zaś czerwony poinformuje nas o zakazie lotów. Możemy oznaczyć się na danym terenie, dzięki czemu inne osoby będą mieć świadomość, że nasz dron może znajdować się w powietrzu.

UAV Forecast 

Jest to aplikacja, bez której lepiej nie ruszać się z dronem na latanie. Za jej pomocą możemy bowiem sprawdzić zarówno prognozę pogody, jak i wszelkie niezbędne parametry, zwłaszcza przewidywaną prędkość wiatru na różnych wysokościach. Pogoda jest tu pokazywana co godzinę, gdzie uwzględniony jest średni wiatr, jego porywy, temperatura, prawdopodobieństwo opadów, zachmurzenie, widoczność. System również rekomenduje, czy latanie dronem będzie skuteczne czy też nie. Oczywiście dane mogą zostać przedstawione na podstawie naszej lokalizacji lub dowolnie wybranego miejsca. Darmowa wersja wskazuje prognozę na najbliższe 24 godziny, zaś wersja premium na najbliższy tydzień. Bardzo dobrą alternatywą dla tej aplikacji może być Meteo ICM. To polski system pogodowy, z którego korzystają nawet piloci. Pokazuje z dużą dokładnością pogodę na najbliższych kilka dni, gdzie dowiemy się o temperaturze, wietrze, opadach. 

Windy

Windy to kolejna ciekawa aplikacja pogodowa, lecz ta może nam pomóc zarówno w sprawdzaniu prognozy pogody, wiatru, jak i chmur burzowych. Za pomocą panelu możemy sprawdzić prędkość i kierunek wiatru na wybranej wysokości. Mapa jest niezwykle dokładna i czytelna, co pomaga w dobrym ocenieniu sytuacji. Model pokazuje również chmury, ich podstawę, rodzaj, widoczność. Do wyboru jest radar burz, sprawdzanie pogody. Możemy tu także sprawdzać miejsca, gdzie znajdują się lotniska, strefy dla paralotni. Pomoże to nam w omijaniu tego typu miejsc. Windy dostępne jest także w wersji przeglądarkowej. 

Dedykowana aplikacja

Na rynku można zetknąć się z pewnymi aplikacjami mobilnymi, za pomocą których możemy podobno sterować dowolnym dronem. Korzystanie z nich jest jednak sporym ryzykiem. Przede wszystkim radzimy stosować dedykowane aplikacje. Jeśli zatem mamy drona DJI, to ściągnijmy do niego oficjalną aplikację. To samo tyczy się każdej innej cenionej na rynku firmy. Oprogramowanie zapewni bezpieczeństwo, najwięcej dostępnych funkcji, jak i nieustanne oraz niezbędne aktualizacje.

Poprzedni artykułJak powinny wyglądać twoje zakłady na e-sport?
Następny artykułJak planować swoje zakłady, aby wygrywać?
Opinie o legalnych bukmacherach i kasynach online. Darmowe promocje bez depozytów i bonusy na start dla nowych graczy kasyn online i bukmacherów internetowych.