Doświadczenie z pracy, przy zatrudnieniu w firmie bukmacherskiej może się sporo różnić, w zależności od zajmowanego przez nas stanowiska, jednakże nadal jest to zupełnie inne podejście, niż przy obstawianiu zakładów bukmacherskich. A więc jak wygląda praca u bukmachera od środka?

Praca u bukmachera – jak to wygląda od środka?

Polski bukmacher – zatrudnienie

Jeśli chodzi o legalnych Polskich bukmacherów, to praca dla nich, tak jak wcześniej wspominaliśmy, może sporo się różnić od zajmowanego stanowiska. Z jednej strony możemy przecież pracować jako zwykły ,,bukmacher” w stacjonarnym punkcie bukmacherskim, ale z drugiej strony jako pełnoprawny analityk sportowy, który zajmuje się najbardziej popularnymi sportami na świecie. Kolejną kwestią jest to, że zarobki u Polskiego bukmachera będą oczywiście niższe od zarobków u zagranicznych firm. Równie ciekawym aspektem jest otworzenie franczyzny w naszej miejscowości, ale tego raczej nie bierzemy pod uwagę, ze względu na to iż nie każdy bukmacher zajmuje się punktami naziemnymi.

Darmowy bonus betclic
Darmowy bonus betclic

Praca jako freelancer

Naturalnie w dzisiejszych czasach nie musimy już mieć pracy, która zmusza nas na dojeżdżanie do biura oraz siedzenie w nim po kilka godzin. Równie dobrze możemy pracować w domu, nie ruszając się z naszego łóżka, czyli możemy zatrudnić się w charakterze freelancera. Taka praca najczęściej polega na dostarczaniu firmie bukmacherskiej poprawnych kursów na umówione w kontrakcie ligi. Jest to opcja tylko dla bardzo dobrych graczy, którzy specjalizują się w określonych dyscyplinach i wiedzą jak wystawiać poprawnie ofertę kursową, jednakże musimy przy tym mieć określone umiejętności oraz sporą wiedzę. Pamiętajmy jednak o tym, że oprócz zalet, istnieją również wady pracy u bukmachera. Należą do nich na przykład stres, ciągła obecność oraz wiele innych kwestii, o których opowiemy wam innym razem.

Firmy w Polsce nie dorosły jeszcze do zatrudniania freelancerów, dlatego też wielce prawdopodobne że naszym pracodawcą będą firmy międzynarodowe, dlatego znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym, to zupełne minimum. Dlaczego? Otóż takie firmy bukmacherskie zatrudniają zwykle osoby różnych narodowości, a poszczególne działy firmy muszą porozumiewać się między sobą bez przeszkód, aby firma prosperowała. Czasami warunkiem podpisania umowy z zagraniczną firmą jest konieczność przeprowadzenia się do innego kraju. Siedziby bukmacherów znajdują się często na Malcie czy też w Londynie. Najlepiej płatne u bukmachera jest stanowisko analityka sportowego. (bierzemy tu pod uwagę tylko stanowiska do których nie trzeba mieć wyjątkowych znajomości aby się na nie dostać). Osoby aplikujące na to stanowisko muszą przejść testy numeryczne pomyślnie.

Podsumowując – jak wygląda praca bukmachera od środka?

Wiadomo – praca jak to praca, dla jednych jest przyjemnością, dla innych czymś co muszą zmienić, a dla jeszcze innych po prostu sposobem na zarobienie pieniędzy, dlatego też patrzenie na pracę bukmachera pod jednym kątem jest po prostu krzywdzące dla wielu osób, dlatego też najlepiej w takim wypadku jest po prostu przekonać się samemu, jak to jest, i spróbować zaaplikować na takie stanowisko.


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Poprzedni artykułObstawianie boksu na zakładach bukmacherskich
Następny artykułCzy fora bukmacherskie to dobry sposób na zdobycie nowej wiedzy?
Najlepszy bukmacher internetowy musi graczom oferować atrakcyjne promocje i bonusy bukmacherskie, wysokie kursy, niską marzę bukmachera i bardzo bogatą ofertę zakładów sportowych.